Sekcje wspinaczkowe

SEKCJE WSPINACZKOWE

Wspinanie to przede wszystkim ludzie dlatego naszym celem jest pokazać wam że można zapomnieć o całym świecie choć na chwile i oddać się pasji.  Trenując u nas otrzymujesz:

1) rozpiskę treningu;
2) kartę motywacyjną – co dwa miesiące osoba o największej liczbie punktów otrzyma 50% zniżki na zajęcia a wśród pozostałych sekcjowiczów rozlosujemy nagrody;
3) kartę progresu – co dwa miesiące odbędzie się test sprawdzający ilość podciągnięć, siłę maksymalną, trzymanie krawądek, itd.
4) Tworzymy grupę WspinOnWspinAttac która będzie startowała w zawodach czy biegach ( jak Runmagedon) osoby należące do grupy będą miały zniżki na sekcję 10%. Pierwsze zawody już 14.11 w Rzeszowie.
5) Z myślą o tym aby was zachęcić i wyróżnić za wasze osiągnięcia wspinaczkowe w skałach będziemy nagradzać wasz trud firmowymi podkoszulkami:
• 6.3 pomarańczowa podkoszulka
• 6.4 czerwona podkoszulka
• 6.5 niebieska podkoszulka
• 6.5+ czarna podkoszulka

(podkoszulki będziemy systematycznie rozdawać co miesiąc
6) niedzielny trening FitnessClimbing (ilość osób ograniczona) ale uwaga! słowa „nie mam już siły”, „nie dam rady”, „skóra mnie piecze” itp. będą karane, zatem zastanówcie się czy chcecie to przeżyć. Jest możliwość odrabiana zajęć sekcyjnych na treningach FitnessClimbing.

Wszystko to by bardziej  angażowanie  was  w treningi  i pokazać wam że Warto !

zdjęcie 4

Kilka podstawowych informacji o naszych grupach.

Sekcje dla początkujących:

Sekcja przeznaczona dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem lub wspinają się krótki czas. Na zajęciach nauczymy podstawowych zasad asekuracji i technik wspinaczkowych (wykorzystanie chwytów i stopni, trawersowanie, wspinanie w pionie, początki wspinania w przewieszeniu, technika frontalna, skręcanie się, praca nóg, itp.). Zwrócimy uwagę na płynność ruchów, tempo, rytmiczność, przenoszenie siły. Na treningu mocno forsujemy swoje ciało, dlatego nie obejdzie się bez ćwiczeń ogólnorozwojowych. Aby zajęcia były ciekawe i przynosiły efekty dla chętnych zorganizujemy wyjazdy sekcyjne w skały.

Sekcja przeznaczona dla osób, które wspinają się już jakiś czas i chcą doskonalić swoje umiejętności. Będziemy szlifować technikę, ćwiczyć wytrzymałość i siłę. Zapoznamy ze wspinaniem z prowadzeniem dróg od dołu i głównymi zasadami obowiązującymi podczas prowadzenia. Zaczniemy wspinać się w przewieszeniu, poznamy techniki pozwalające chodzić w dachu. Poprzez robienie dużej ilość obwodów (większa ilość ruchów w ciągu) wyćwiczymy wytrzymałość, nad siłą będziemy pracować uprawiając bouldering (kilka trudnych i siłowych ruchów). Będziemy urozmaicać ćwiczenia a ich intensywność będzie wzrastać. Będziemy doskonalić słabe strony i pracować nad motywacją. Wszystkie nabyte umiejętności będziemy szlifować do perfekcji! Dopasujemy indywidualne plany treningowe. Zwieńczeniem będą wyjazdy sekcyjne w skały.

Sekcje dla zaawansowanych:

Będziemy zmierzać w kierunku doskonałości. Zapoznamy się z coraz to bardziej trudnymi ruchami, które będą nie tylko angażować siłę i wytrzymałość, ale także sposób myślenia i taktykę pokonywania drogi. Wytrzymałość zwiększymy poprzez naukę odpoczynku w coraz to bardziej niesprzyjających pozycjach. Nad siłą popracujemy na trudnych boulderach. Nie obejdzie sie bez wspinania z obciążeniem. Będziemy ćwiczyć na kampusie, z taśmami, piłką, na drabince Bachara i ciężarkami. Trening na kampusie jest niezwykle efektywny! Po tym etapie nie straszna nam będzie najtrudniejsza skała.

Sekcje dla dzieci:

Wspinaczka z łatwością przychodzi dzieciom. Przygodę można rozpocząć już w wieku 4 lat, ponieważ zajęcia to połączenie wspinaczki z różnymi formami zabaw ruchowych. Poprzez wspinanie doskonalimy siłę, zwinność, wytrzymałość, szybkość czy koordynację ruchową. Kształtujemy charakter, czyli odwagę, samodzielność, wytrwałość w dążeniu do określonego celu oraz wiarę we własne możliwości. Podopieczni oswoją się z wysokością oraz zapoznają się z nieskończonym bogactwem form i układów ruchowych. Treść zajęć i czas trwania dostosowany jest do wieku i możliwości dzieci (1,5 h do 2 h ). Mała ilość w grupie zapewnia bezpieczeństwo i sprzyja nauce. Wszystko z zabezpieczeniem i pod okiem doświadczonego instruktora.

Sekcje dla rodziców:

Zajęcia odbywają się równolegle z sekcją dla dzieci. Jest to dobry sposób aktywnego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Wspinaczka angażuje całe ciało i pomaga się odprężyć. Żeby tego doświadczyć nie trzeba się wspinać na wysokim poziomie, bo jak wiadomo, najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości.

Zajęcia dla niepełnosprawnych:

Wspinanie z powodzeniem wykorzystywane jest do rehabilitacji ruchowej osób niepełnosprawnych a także w resocjalizacji i pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zajęcia dają możliwość poznania smaku wspinania tym, którym życie stawia, na co dzień wiele ograniczeń. Wspinanie wymaga zaufania do drugiego człowieka, wiary w swoje umiejętności i zrozumienia własnego ciała. Doświadczenie instruktora jest szczególnie istotne w umiejętnym wybieraniu celów tak, aby każdemu pozwolić na maksymalną samodzielność. Podczas zajęć wspinamy się na „wędkę”, czyli w zespole dwuosobowym, w którym lina asekuracyjna jest przełożona przez górne stanowisko. To najbezpieczniejszy sposób asekuracji, z czym wiąże się również komfort psychiczny wspinającego. Osoba asekurująca wspomaga początkującego wspinacza uwagami, gdzie szukać chwytu na ręce lub gdzie postawić nogę. Instruktor w razie konieczności może podejść blisko wspinacza na niezależnej linie, by pomóc podopiecznemu lub wskazać chwyty.

Zajęcia prowadzone są w Krakowie na ścianie wspinaczkowej CW Forteca,  Renisporcie i Avatarze.

 

  • Wspinanie to sport ekstremalny. Może być niebezpieczny dla życia lub zdrowia. Wspinonwspin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub wypadki.
  • Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wspinon/public_html/sekcjewspinaczkowe.pl/wp-includes/functions.php on line 3743